غرفه شرکت دایان دانا ایستا در بیست و دومین نمایشگاه صنعت برق ایران - 1401

شرکت دایان دانا ایستا را در سال ۱۳۹۸ با همفکری مدیران و سهام داران ارشد تاسیس کردیم و هدفی که در آن دنبال شد نه تنها به عنوان یک رقیب در عرضه و تولید منابع تغذیه سوییچینگ بلکه پیشتاز در این حوزه در کشور عزیزمان “ایران” شناخته شویم. به حول قوه الهی توانسیتم مشریان پایه ثابت خوبی کسب کنیم و در حال حاضر سالانه بالغ بر ۲۰۰۰۰ دستگاه در مجموعه بزرگ ما تولید می‌شود. یکی از مهم ترین ویژگی محصولات ما دارا بودن از خدمات پس از فروش و ضمانت‌نامه “بی قید و شرط” به مدت دو سال می‌باشد که با این اصل بین مشتریان عزیز علاوه کسب اعتماد، توانستیم کیفیت ارائه شده را به مشتریان ثابت بکنیم.

محصولات ما( دایان دانا ایستا) کاملا براساس آیین نامه های ملی و با هدف کاهش زمان و هزینه مشتری ها تولید میشوند. برای بالا بردن کیفیت همه محصولات بخش های متنوع کنترل کیفیت،  تست های بسیار دقیقی را از همان مراحل اولیه طراحی در نظر گرفته و اجرا میکند. بازرسی هایIQC  (کنترل کیفیت قطعات اولیه خریداری شده) و IPQC (کنترل و بازرسی کیفیت بر روی خط تولید) و FQC (کنترل نهایی منبع تغذیه و بسته بندی) در تایید کیفیت تمامی محصولات اجرا میشود.

تولید DC UPS در توان های ۳۵۰ و ۶۰۰ وات از اصلی ترین فعالیت های بخش تحقیق و توسعه این شرکت بوده است.

بسیاری از دستگاه های که برای تغذیه خود از برق DC استفاده میکنند، بسته به کاربرد و حساسیت عملکرد آنها احتیاج است که فعالیت آنها به صورت دائمی و بدون وقفه انجام گردد، با توجه به اینکه حیات منبع تغذیه کاملا وابسته به برق ورودی AC است. پس در صورت نبود برق در ورودی منبع تغذیه ، تولید برق DC انجام نخواهد شد و در نتیجه دستگاه  هایی که وابسته به منبع تغذیه است خاموش خواهند شد.

در قدیم برای حل این مشکل از AC UPS استفاده میشد، ولی به دلیل راندمان پایین و برق شبه سینوسی یا موج مربعی که توسط اینورتر تولید میشد و گاها خود این نوع برق سبب آسیب منبع تغذیه میشد. در نهایت با توجه به نوع تغذیه مصرف کننده نهایی که برق DC بود. منابع تغدیه یک خروجی جدید را درکنار خروجی بار برای شارژ باطری با جریان پایین تری ساختند تا با مجهز شدن منبع تغذیه به یک شارژر دو مرحله ای بتواند با یک باطری به طور مستقیم در تماس باشد و جریان تولید برق DC را حتی در صورت نبود برق AC بتواند به صورت بدون وقفه به کار خود ادامه دهد.

با توجه به اینکه طراحی دستگاهها به طور کامل در ایران و در شرکت دایان دانا ایستا انجام شده است. این شرکت در حال حاضر بر روی تحقیق و توسعه سیگنالهای کنترلی و آلارم های خروجی برای اتصال منابع تغذیه DC UPS خود با انواع کنترلر ها و همچنین افزودن قابلیت اتصال موازی تا چهار دستگاه را در برنامه کاری خود دارد.

همچنین این شرکت تحقیق کامل و پس از آن تولید یک منبع تغذیه ۶۰۰ وات در کلاس اقتصادی اما با ویژگی های خاص در قسمت حفاظت در برابر اضافه بار یا OLP را در دست دارد. اکثر منابع تغذیه اقتصادی با کوچکترین اضافه باری دچار قطعی خروجی DC میشوند و نیازمند به مراجعه حضوری و قطع و وصل مجدد برق شهر هستند که این موارد در منبع تغذیه مورد ساخت اصلاح شده است.

 

امید است با توجه به تلاش های بی وقفه تیم فنی شرکت دایان دانا ایستا در تولید محصولات با کیفیت و قابل رقابت با محصولات با کیفیت خارجی، تولید کنندگان و مصرف کنندگان هموطن با اطمینان به محصولات این شرکت و تضمین گارانتی دو ساله برای محصولات تولیدی به کالای ایرانی اطمینان کنند که باعث ترویج رونق و کسب و کار کشور خواهد بود.